O czym należy pamiętać przed zakupem lodówki w stylu retro?

Retro lodówka zupełnie nieprzypadkowo uznawana jest za jeden z najbardziej stylowych, a jednocześnie designerskich elementów wyposażenia kuchni. Nic dziwnego, że tak chętnie wybierają ją zarówno miłośnicy klasyki, jak i ci, którzy w codziennych wyborach stawiają na styl vintage, poszukując jednocześnie ciekawych alternatyw dla najnowocześniejszych modeli. Jednak lodówka retro oprócz zachwycającego wyglądu w dalszym ciągu powinna spełniać swoją podstawową funkcję, np. przechowywania warzyw, owoców i innej żywności, chłodziarki, a także podnoszenia twojego komfortu i jakości życia. 

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie posiłki wykonane z wysokiej jakości i świeżych produktów, mają odpowiedni wpływ na zdrowie, wygląd i ogólne samopoczucie. Ważne więc, aby zastosowane w tym przypadku technologie były podobne do tych, które znamy z tradycyjnych modeli lodówek. A o czym jeszcze należy pamiętać podczas zakupu lodówki retro? Odpowiadamy!

Retro lodówka – klasa sama w sobie

Lodówki vintage cieszą się niesłabnącą popularnością i ogromnym zainteresowaniem. Obok ich zaokrąglonych krawędzi, na pozór ciężkich i solidnych uchwytów, a także wielobarwnej kolorystki w odcieniach tęczy naprawdę trudno jest przejść obojętnie. Preferujesz pastelowe kolory, a może intensywne i pełne wyrazu odcienie? Lodówki w stylu retro oferują zarówno jedne, jak i drugie wersje kolorystyczne. Jednak w przypadku tych urządzeń AGD wygląd powinien iść w parze z funkcjonalnością – całe szczęście lodówka vintage pod tym aspektem również nie wypada gorzej od tradycyjnych modeli.

Jaka powinna być lodówka retro?

Wśród lodówek w stylu retro znaleźć można duże i nieco mniejsze modele, a także te wyróżniające się różnorodną pojemnością, ilością szuflad i półek, a także różniące się między sobą sposobem otwierania drzwi. Tak przemyślane rozwiązania są zawsze trafionym wyborem. Dzięki temu klienci mogą wybrać model w pełni dopasowany do potrzeb i oczekiwań. Więcej informacji na temat lodówek retro znajdziesz w artykule zatytułowanym: „Retro lodówka. Czy warto ją kupić?„, do którego serdecznie zapraszamy. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre wyposażone są w zamrażarnik dolny, a inne górny. Klienci mają możliwość dobrania modelu do dotychczasowych przyzwyczajeń, które, jak wiadomo, niekiedy trudno jest zmienić. Oczywiście wymiary lodówki w stylu retro powinny zależeć nie tylko od ilości członków rodziny, ale również dysponowanego wolnego miejsca.

Nowoczesne lodówki retro zachwycają funkcjonalnością

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas zakupu lodówki retro? Kolejne ważne kwestie to:

 • niskie zużycie energii,
 • wspomniany już sposób otwierania drzwi,
 • nowa klasa energetyczna,
 • system wentylacji,
 • roczne zużycie energii,
 • powinny odznaczać się niskim poziomem hałasu,
 • nie zapominaj o klasycznym i nowoczesnym wyglądzie,
 • chłodzenie lodem, dzięki czemu napoje pozostaną zimne przez długi czas.

Lodówki vintage, czyli podkręcona tradycyja

Jak widać, lodówki vintage powinny nie tylko cieszyć oko, ale również posiadać szereg innych zalet, które później w dużej mierze przyczynią się do komfortu stosowania i zadowolenia z użytkowania. Styl retro to klasyka gatunku – z tym stwierdzeniem ciężko było się nie zgodzić, ale w przypadku urządzeń gospodarstwa domowego wygląd musi iść w parze z użytecznością. Nie chodzi tu tylko np. o sposób otwierania drzwi, ale również generowanie możliwie jak najniższych opłat.

Praktyczne rozwiązania, jak chociażby półka na owoce czy osobna półeczka na butelki to tylko nieliczne przykłady udogodnień, które później mogą znacząco wpłynąć na decyzję zakupową. Podobnie sytuacja wygląda, jeżeli chodzi np. o funkcję odszraniania czy oddzielnych szuflad odpowiedzialnych za szybkie chłodzenie. Doskonale, gdyby retro lodówka dawała również możliwość filtrowania powietrza we wnętrzu, a także wyposażona była w dodatkowe balkoniki na drzwiach dające użytkownikom możliwość bezpiecznego przechowywania sosów, jajek czy innych uwielbianych smakołyków, zachowując ich świeżość i jakość. Czy da się wykorzystywać powyższe rozwiązania w jednym urządzeniu? Odpowiedź brzmi – jak najbardziej, Należy znaleźć tylko model, który łączy w sobie wszystkie wymienione cechy. Przy wyborze preferowanych produktów należy zwrócić jeszcze uwagę na producenta. Wówczas lodówka vintage będzie zachwycała funkcjonalnością i nieprzerwanym użytkowaniem przez długi czas. Zakup urządzenia wysokiej jakości to gwarancja zadowolenia i satysfakcji na lata – w każdym czasie i w każdej sytuacji.

Golden pen notepads and keyboard on white background
Technika Nauka

Długopis ścieralny

  Ścieralne długopisy od zawsze znajdują się w naszych biurach i zestawach dla dzieci. Ale czy wiesz, jak działają? Pilot FriXion – rewolucja w pisaniu Historia ścieralnych długopisów zaczyna się jednak jeszcze kilkadziesiąt lat temu. W 1975 roku japońska firma Pilot opracowała atrament, który może zmieniać kolor pod wpływem temperatury. Jednak jego cząsteczki są zbyt duże, […]

  czytaj
  Asparagus and blank paper on a mat
  Technika Nauka

  Białość papieru

   Jedną z głównych cech papieru jest jego biel, często mylona z połyskiem. Biały punkt artykułu wyznaczają normy CIE, których pochodzenie przedstawiono w kolejnych akapitach.  CIE Biały to wizualna percepcja punktu bieli płyty, niezależnie od tego, czy podczas produkcji użyto rozjaśniaczy optycznych i czy zachowano warunki oświetleniowe zbliżone do światła dziennego. Biel papieru jest mierzona w […]

   czytaj
   Technika

   Najlepsza pralka, czyli jaka?

    W związku z tym, że wybór pralek na rynku jest naprawdę imponujący model, który wpisze się w nasze oczekiwania, a jednocześnie możliwości finansowe, może okazać się całkiem sporym wyzwaniem. Nie sposób nie wspomnieć jednocześnie o ilości producentów, którzy w każdym sezonie zaskakują potencjalnych klientów zupełnie nietypowymi, a przez bardzo kuszącymi funkcjami. Podczas wyboru należy odpowiedzieć […]

    czytaj