Inflacja oznacza wzrost ogólnego poziomu cen towarów i usług, które są kupowane i sprzedawane w gospodarce. Inflacja może być wywołana przez wiele czynników, takich jak wzrost kosztów surowców, rosnące koszty pracy lub wzrost podaży pieniądza. Wypłacalność to zdolność spółki do regulowania swoich zobowiązań wobec akcjonariuszy lub wierzycieli. Może być ona ograniczona przez wzrost kosztów utrzymania majątku, wzrost cen surowców lub wzrost kosztów pracy. Wypłacalność może również ulec pogorszeniu ze względu na ograniczoną podaż pieniądza na rynku.
Rola stabilizacyjna branży finansowej
Rola stabilizacyjna branży finansowej może mieć wpływ na poziom inflacji i wypłacalności. Branża finansowa jest odpowiedzialna za kreowanie i udostępnianie pieniędzy oraz środków płatniczych w gospodarce. Ma ona również wpływ na politykę pieniężną i finansową państwa. Branża ta może wykorzystywać swoją pozycję do kształtowania polityki gospodarczej państwa w celu ograniczenia wzrostu cen i zapobiegania wypłacalności.
Rola banków centralnych
Rola banków centralnych może również mieć wpływ na poziom inflacji i wypłacalności. Banki centralne są odpowiedzialne za kreowanie i kontrolowanie podaży pieniądza w gospodarce. Mogą one również wpływać na politykę pieniężną i finansową państwa. Banki centralne mogą korzystać ze swojego wpływu na rynek, aby ograniczyć wzrost cen i zapobiec wypłacalności.
Otoczenie regulacyjne w Polsce
Analitycy zastanawiają się, czy wyższe wyniki wynikają z dobrego wykonania przez bank wdrażanych projektów sprzedaży oraz przekierowywania środków na działające na rynkach wschodzących spółki. Krytykowane jest też bezpieczeństwo transakcji online, a na głównych portalach sprzedażowych czy wybitnych portalach pośrednictwa w finansach online coraz częściej pojawiają się głosy o napotkaniu różnego rodzaju problemów.
Jakie konkretnie problemy mogę napotkać przy kupnie obligacji przez internet? Kiedy uda mi się już znaleźć odpowiedni instrument i wybrać interesujący produkt, mogę złożyć zamówienie. Co wtedy? Jeśli sprzedający nie zobowiązuje się do żadnych terminów i jedynie udziela informacji o tym, że jest „nieprzydzielony ładunek”: „Tego typu usługa jest właściwie na granicy możliwości wykonanie, w wyniku takiego zamówienia można otrzymać produkt o bardzo dużej wartości, a tym samym, przy naszej dużej ofercie może się zdarzyć, że zamówienie zostanie zrealizowane w momencie, gdy bank-sprzedawca nie będzie miał jeszcze przydzielonego ładunku obligacji, nie będzie jasności, kiedy i jak długo jest to możliwe.
Jak widać, w wyniku złożenia zamówienia możemy się dowiedzieć, że bank sprzedający nie ma przydzielonego ładunku obligacji. W takiej sytuacji mamy do czynienia ze sprzedażą obligacji na rynku nieregulowanym rynku „informalnym”.
Zakup obligacji
Warto pamiętać, że w Internecie można kupić obligacje w wysokości kilku tysięcy dolarów i można je sprzedawać w oparciu o łącze internetowe bezpośrednio od banku, który jest sprzedawcą. Takie sprzedawanie obligacji jest śladowe i może wzrosnąć w wyniku złożenia zamówienia bezpośrednio się od banku. Jeśli kupujesz obligacje od banku, jako kupujący powinieneś oczekiwać, że sprzedawca będzie „nieprzydzielony ładunek” i że masz obowiązek poddać się procedurze sprzedaży. Jeśli bank sprzedaje komuś obligacje w wysokości kilku tysięcy dolarów, a następnie sprzedaje obligacje w wysokości kilku tysięcy dolarów, kupujący może być pewien, że kupił obligacje od banku. Jeśli kupujesz obligacje od banku, masz obowiązek poddania się procedurze sprzedaży i masz obowiązek dostarczenia środków na poczet sprzedaży prywatnych akcjonariuszy.
Jak wiemy, w dzisiejszych czasach w wyniku wysokiego wzrostu łączy banki komercyjne mają możliwość sprzedaży obligacji bez pośredników finansowych. Kupujący może kupić obligacje bezpośrednio od banku, a sprzedający może sprzedawać obligacje bezpośrednio od banku.
Uwaga na Rospotrebnadzor!
Rospotrebnadzor to agencja federalna, która działa na rzecz nadzoru i kontroli dobrostanu i praw konsumentów oraz ochrony obywateli rosyjskiego – Założycielem tej agencji 'rządowej’ jest Putin. Tak, ten Putin! https://en.wikipedia.org/wiki/Federal_Service_for_Surveillance_on_Consumer_Rights_Protection_and_Human_Wellbeing
W sytuacji, gdy kupujemy obligację w Internecie od banku i po złożeniu zamówienia bank informuje nas o tym, że można ją kupić w wysokości kilku tysięcy dolarów, a jego oczekiwania wobec nas można określić jako śladowe, można podejrzewać, że jest to Rospotrebnadzor w kanale. Kiedyś ten kanał był pełen tego rodzaju aktywności, ale wymagał wiedzy, umiejętności i determinacji. Wymagało mniejsze łącza internetowe, to był kanał, który nie jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych. Teraz kanał ten jest dostępny dla wszystkich, którzy mają łącze internetowe i nie są skłonni do kupowania obligacji. Kanał jest otwarty i każdy może kupować obligacje w Internecie.